0

کدام شاخه‌های رشته کامپیوتر پول‌ سازتر است؟

سوال شده 11 ماه پیش (1399 ,1 شهریور) در رشته کامپیوتر توسط مهران عباسی

من واسه آینده ام نیاز به کمک دارم ممنون میشم راهنمایی کنیدپاسخ شما
ایمیل شما نزد ما محفوظ میباشد
دیدگاه 11 ماه پیش (1399 ,1 شهریور) توسط خانم میلانی
در جهان ماشینی امروز رشته مهندسی کامپیوتر حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. مهندسان، پس از تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر قادر خواهند بود به طراحی و ساخت اجزای مختلف کامپیوتر بپردازند. مهندسان کامپیوتر که در گرایش‌های سخت افزاری و نفت نرم‌افزاری تحصیل کرده‌اند قابلیت‌ و توانمندی‌های بسیاری دارند. شاخه‌های متعددی برای رشته کامپیوتر وجود دارد که مهندسان کامپیوتر پس از فارغ‌التحصیلی می‌توانند در این شاخه‌ها مشغول به کار شوند. در این بین، برخی از شاخه‌های رشته کامپیوتر نسبت به دیگر شاخه‌ها پول‌ساز‌تر هستند. طبیعی است که افراد تمایل دارند در زمینه‌ای که مهارت کسب کرده‌اند، تحصیلات عالی دارند و علاقه زیادی به آن دارند پول و سرمایه به دست آورند. پس لازم است برای این که به این هدف دست یابند با شاخه های پول‌ساز رشته کامپیوتر آشنا باشند. اما پول‌ساز‌ترین شاخه‌های رشته کامپیوتر کدام‌اند؟

پاسخ ها

0
پاسخ داده شده 11 ماه پیش (1399 ,1 شهریور) توسط خانم میلانی

۱- سخت افزار

سخت‌افزار یکی از گرایش‌های اصلی رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع کارشناسی است. دانشجویان در این رشته چگونگی کار با تجهیزات و قطعات کامپیوتر را می‌آموزند.

آن‌ها قادرند که به تحلیل و بررسی قطعات کامپیوتر بپردازند. بازار خرید و فروش قطعات کامپیوتر و لوازم جانبی آن مثل مانیتور، کیبورد و همچنین لوازم صوتی و تصویری، تعمیرات و خرید و فروش قطعات موبایل بسیار پر‌سود است.

در واقع سخت افزار یکی از شاخه‌های پول‌ساز رشته کامپیوتر محسوب می‌شود.

 


0
پاسخ داده شده 11 ماه پیش (1399 ,1 شهریور) توسط خانم میلانی

۲- فیلم‌سازی

علم کامپیوتر، در دنیای فیلم‌سازی نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند؛ تا جایی که در بخش‌های متفاوت فیلم‌سازی از قابلیت‌های کامپیوتر استفاده‌های متفاوتی می‌شود.

در زمینه‌هایی مثل تدوین فیلم، جلوه‌های ویژه و انیمیشن‌سازی علم کامپیوتر بسیار پرکاربرد است.

در واقع شاخه فیلم‌سازی می‌تواند یکی از پول‌ساز‌ترین شاخه‌های رشته کامپیوتر در نظر گرفته شود.

 


0
پاسخ داده شده 11 ماه پیش (1399 ,1 شهریور) توسط خانم میلانی

۳- برنامه‌نویسی

برنامه‌نویسی یکی از محبوب‌ترین و پردرآمدترین شاخه‌های مهندسی کامپیوتر محسوب می‌شود. برای کسب درآمد از این راه فرد می‌بایست علاوه بر خلاقیت و توانمندی علمی از سطح سواد و تحصیلات بسیاری برخوردار باشد.

شاخه برنامه‌نویسی، خود دارای شاخه‌های متعددی است که فعالیت در هر کدام از آن‌ها می‌تواند بسیار پول‌ساز باشد.

از مهم‌ترین شاخه‌های برنامه نویسی می‌توان به برنامه‌نویسی بازی‌های کامپیوتری، برنامه‌نویسی اینترنت اشیا، برنامه‌نویسی برای موبایل و برنامه‌نویسی برای وب‌سایت‌ها اشاره کرد.


0
پاسخ داده شده 11 ماه پیش (1399 ,1 شهریور) توسط خانم میلانی

۴- هوش مصنوعی

هوش مصنوعی یکی از شاخه‌های مهم رشته کامپیوتر محسوب می‌شود که روز به روز در حال پیشرفت است. حتی می‌تواند بسیاری از کارهای انسانی را نیز انجام دهد.

  از مهم‌ترین نمونه‌های هوش مصنوعی می‌توان به سیری (منشی صوتی آیفون) و اینستاگرام اشاره کرد.


0
پاسخ داده شده 11 ماه پیش (1399 ,1 شهریور) توسط خانم میلانی

۵- سیستم عامل

 سیستم عامل به رابط بین مردم و دستگاه‌های هوشمند گفته می‌شود که وجود آن در دنیای امروز بسیار حیاتی است.

برای طراحی سیستم عامل، دانستن زبان‌های برنامه‌نویسی اهمیت بسیاری دارد. علاوه بر این، برای ساخت سیستم عامل، مهندسان باید از اطلاعات به روز و و دقیق آگاهی داشته باشند و با ابتکار و خلاقیت تیمی به ساخت آن اقدام نمایند.

این شاخه از رشته کامپیوتر نیز بسیار پر درآمد است.


0
پاسخ داده شده 11 ماه پیش (1399 ,1 شهریور) توسط خانم میلانی

آیا بازار کار رشته مهندسی کامپیوتر در ایران خوب است؟

با توجه به ماشینی شدن زندگی و همچنین پیشرفت تکنولوژی و فناوری واضح است که آینده درخشانی در انتظار رشته مهندسی کامپیوتر می‌باشد.

اما برای اینکه یک مهندس کامپیوتر بتواند درآمد قابل قبولی از این رشته داشته باشد، باید با توانمندی‌های علمی، ابتکار، خلاقیت و علاقه  نیازهای روز جامعه را در نظر بگیرد و برای پاسخ به آن‌ها به تحقیق و بررسی بپردازد.

پس راه برای پول‌سازی در رشته مهندسی کامپیوتر وجود دارد.


تبدیل سوابق کاری به مدرک معتبر
دیدگاه شما