0

برای قبولی رشته کامپیوتر در مقطع کارشناسی، در دانشگاه تهران، چه رتبه و چه شرایطی لازم است؟

سوال شده 11 ماه پیش (1399 ,1 شهریور) در رشته کامپیوتر توسط میر علی

ممنون میشم سریع جواب بدینپاسخ شما
ایمیل شما نزد ما محفوظ میباشد
دیدگاه 11 ماه پیش (1399 ,1 شهریور) توسط خانم میلانی
دانشگاه تهران به‌عنوان یکی از از برترین و معتبرترین دانشگاه‌های کشور که حتی نام آن را در لیست ۱۰ دانشگاه برتر وزارت علوم ایران می‌توان پیدا کرد، آرزوی بسیاری از داوطلبان کنکور است. بدیهی است که قبولی در این دانشگاه، به توانایی علمی بسیار بالا، تلاش و پشتکار نیازمند است. به این ترتیب افراد برای ورود به این دانشگاه ممکن است است حتی سال‌ها تلاش کنند تا به هدف‌شان دست یابند. یکی از مهم‌ترین دلایل تاپ بودن این دانشگاه، اساتید فوق‌العاده و بی‌نظیر آن است. همچنین، فارغ التحصیلان دانشگاه تهران از نظر سواد علمی در در سطح بالایی قرار دارند و برای ورود به بازار کار راه آسان‌تری در پیش رو دارند. یکی از پرطرفدارترین رشته‌های مهندسی در بین داوطلبان رشته ریاضی و فیزیک مهندسی کامپیوتر است. علاقه‌مندان می‌توانند در گرایش‌های متفاوت مهندسی فیزیک که شامل سخت افزار و نرم افزار می‌شود، در مقطع کارشناسی به تحصیل بپردازند. فارغ التحصیلان رشته مهندسی کامپیوتر افراد توانمند و کارآمدی هستند که می‌توانند در زمینه‌های متفاوتی که جهان امروز نیاز مبرمی به آن دارد، فعالیت کنند. در واقع یکی از دلایل محبوبیت این رشته بازار کار خوب آن است. حال در بین علاقه‌مندان رشته مهندسی کامپیوتر، رقابت بسیار بالایی برای قبولی در دانشگاه تهران وجود دارد.

پاسخ ها

0
پاسخ داده شده 11 ماه پیش (1399 ,1 شهریور) توسط خانم میلانی

محدوده رتبه قبولی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه تهران چیست؟

محدوده رتبه قبولی رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع کارشناسی، در دانشگاه تهران بر‌حسب سهمیه در منطقه متفاوت است.

براساس رتبه‌های قبولی در کنکور سراسری سال ۹۵، محدوده رتبه قبولی در منطقه ۱، چیزی در حدود ۲۶۰، در منطقه ۲، حدود ۱۶۰ و در منطقه ۳، حدود ۱۳۰ اعلام شده است.

همچنین با بررسی رتبه قبولی پذیرفته‌شدگان کنکور سراسری سال ۹۶، محدوده رتبه قبولی در منطقه ۱، حدود ۲۲۰، در منطقه ۲، حدود ۱۴۰ و منطقه ۳، حدود ۱۵۰ بوده است.


0
پاسخ داده شده 11 ماه پیش (1399 ,1 شهریور) توسط خانم میلانی

میانگین درصد دروس عمومی برای قبولی رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه تهران چگونه است؟

 دروس عمومی تاثیر به‌سزایی در رتبه نهایی داوطلبان کنکور دارد.

دروس عمومی شامل ادبیات فارسی، معارف، زبان انگلیسی و عربی می‌شود. میانگین درصد دروس عمومی برای قبولی در رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع کارشناسی در دانشگاه تهران، چیزی در حدود ۸۰ درصد در نظر گرفته شده است.

یعنی داوطلبی که قصد دارد در دانشگاه تهران در رشته مهندسی کامپیوتر تحصیل کند، می‌‌بایست در هر چهار درس عمومی، حداقل ۸۰ درصد کسب کند.


0
پاسخ داده شده 11 ماه پیش (1399 ,1 شهریور) توسط خانم میلانی

میانگین درصد دروس تخصصی برای قبولی رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه تهران چگونه است؟

بیشترین تاثیر در رتبه نهایی داوطلبان کنکور سراسری مربوط به دروس اختصاصی هر رشته می‌شود.

در رشته ریاضی فیزیک، دروس اختصاصی عبارتند از شیمی، فیزیک و ریاضی. میانگین درصد دروس تخصصی برای قبولی رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع کارشناسی در دانشگاه تهران چیزی در حدود ۵۵ تخمین زده‌اند.

یعنی داوطلبی که قصد قبولی در دانشگاه تهران در رشته مهندسی کامپیوتر را دارد باید حداقل در دروس تخصصی ۵۵ درصد کسب کند.


0
پاسخ داده شده 11 ماه پیش (1399 ,1 شهریور) توسط خانم میلانی

برای قبولی در رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه تهران، در مقطع کارشناسی چه شرایطی لازم است؟

درست است که می‌توان با تلاش و پشتکار به اهداف زندگی دست یافت اما فرد در برخی از زمینه‌ها باید ابعادی از توانمندی‌های خود را تقویت کند.

درباره رشته مهندسی کامپیوتر نیز توانمندی علمی بالا در زمینه ریاضی و فیزیک ضروری است. همچنین، برخورداری فرد از خلاقیت و ابتکار می‌تواند در موفقیت شغلی فرد موثر باشد.


تبدیل سوابق کاری به مدرک معتبر
دیدگاه شما