0

در رشته مهندسی معدن برای خانم ها امکان ثبت نام هست؟

سوال شده 3 ماه پیش (1400 ,6 تیر) در رشته مهندسی معدن توسط مینا حسینی

سلام یه سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین

آیا خانم ها هم میتونن برن رشته مهندسی معدن؟پاسخ شما
ایمیل شما نزد ما محفوظ میباشد

پاسخ ها

0
پاسخ داده شده 3 ماه پیش (1400 ,6 تیر) توسط خانم میلانی

مواد معدنی کاربرد زیادی در زندگی بشر دارد. موادی مثل آلومینیوم، مس و زغال سنگ به صورت ناخالص وجود دارند، بلکه با کمک رشته‌ای به نام مهندسی معدن می‌توان این مواد را استخراج کرد. 

مهندسی معدن یکی از رشته‌های مهندسی است، که برای افراد سخت‌کوش و علاقه‌مند شغل خوبی است. رشته مهندسی معدن در مقطع لیسانس گرایش خاصی ندارد اما در دوره کارشناسی ارشد داراس سه گرایش اکتشاف مواد معدنی، مکانیک سنگ و استخراج مواد معدنی است. 

هم‌اکنون در قرن ۲۱ میلادی زندگی می‌کنیم، و جوامع بشری بسیار پیشرفت کرده است. یکی از پیشرفت‌های جوامع بشری این است که بین مردان و زنان هیچ تفاوتی نباید وجود داشته باشد. و محدودیت‌هایی که گذشته بین مردان و زنان دیده می‌شده امروزه بی‌معنی است و باید این افکار قدیمی را کنار گذاشت. 

 زنان هم می‌توانند مانند مردان در هر رشته و در شغلی که به آن علاقه دارند مشغول شوند. گاها دیده شده که زنان بیشتر موفق بوده‌اند. رشته مهندسی معدن هم از همین رشته‌ها است، که امکان تحصیل برای دختران هم 

امکان پذیر است. و چه‌بسا دیده شده که دختران و زنان در این رشته بسیار از مردان موفق‌تر بوده‌اند و پیشرفت‌های زیادی در شغل مهندسی معدن داشته‌اند. پس تحصیل برای خانم‌ها هم در رشته مهندسی معدن وجود دارد. 

دختران در صورت علاقه به ادامه تحصیل در رشته مهندسی معدن هیچ محدودیتی ندارند و می‌توانند در مقاطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل بدهند. دوره کارشناسی در این رشته چهار سال است و دوره کارشناسی ارشد دو سال است. 

خانم‌های فارغ التحصیل در رشته مهندسی معدن به عنوان مهندس مشغول به کار می‌شوند و کار آن‌ها بیل زدن در معدن نیست. کار در معدن نیاز به مغز متفکر دارد نه زور بازو پس خانم‌ها می‌توانند در مهندس معدن می‌توانند کار کنند و موفقیت‌هایی به دست بیاورند. 

دانش و توانمدی‌های مورد نیاز برای یک خانم‌ مهندس معدن عبارت است از:

  • مهارت تحلیلی قوی و رویکرد خلاقانه در حل مسائل
  • دانش عالی در خصوص سنگ‌ها و مواد معدنی
  • دانش عالی در ریاضیات و زمین‌شناسی
  • مهارت استفاده از برنامه‌های کامپیوتری
  • مهارت ارتباطی خوب
  • مهارت برنامه ریزی
  • آگاهی از مسائل مربوط به سلامت و ایمنی کار کارگران
  • سلامت جسمانی بالا 

خانم‌های فارغ التحصیل رشته مهندسی معدن می‌توانند در سازمان‌های دولتی مثل وزارت صنایع، وزارت نفت، وزارت نیرو، وزارت راه، آزمایشگاه‌های مواد معدنی و شرکت‌های تولید مواد معدنی مشغول به کار شوند. 

خانم‌های مهندس معدن که در سازمان‌های دولتی استخدام می‌شوند از حقوق و مزایای خوبی برخوردار می‌شوند. مهندسان معدن هم که در بخش خصوصی مشغول کار هستند با توجه به میزان مهارت‌شان، تجربه و توانمندی‌های‌شان درآمدهای مختلفی دارند. 

پس به  دختران ایران زمین می‌گوییم که به دنبال علاقه خود باشید و اگر به رشته مهندسی معدن علاقه‌مند هستید قاطعانه این رشته را انتخاب کنید. و با سعی و تلاش خود موفقیت‌های زیادی را کسب کنید تا به اطرافیان و افراد منفی‌گرا زندگی‌تان ثابت کنید که شما هم می‌توانید و خواستن توانستن است. 


تبدیل سوابق کاری به مدرک معتبر
دیدگاه شما