0

درامد رشته مهندسی کشتی سازی خوبه؟

سوال شده 3 ماه پیش (1400 ,6 تیر) در رشته مهندسی کشتی توسط norui

سلام وقت بخیر دوستانی که رفتین این رشته کشتی سازی خوندین درآمدش چطوره؟پاسخ شما
ایمیل شما نزد ما محفوظ میباشد

پاسخ ها

0
پاسخ داده شده 3 ماه پیش (1400 ,6 تیر) توسط خانم میلانی

مهندس کشتی کسی است که تمام تجربه‌های صنایع خشکی را در کشتی تجربه می‌کند. مهندس کشتی به دلیل تجربه کاری و عملیات بیشتری که در کشتی انجام می‌دهد، حقوق بالاتری دارد. 

متاسفانه چون مهندسان کشتی دور از اجتماع و بیشتر در دریاها و اقیانوس‌ها هستند، کمتر از آن‌ها تمجید می‌شود و کمی مظلوم واقع شده‌اند. اما آن‌ها سهم مهمی در امنیت و اقتصاد کشور ما دارند. 

یک مهندس کشتی باید همه فن حریف باشد به طوری بتواند مثل یک آتش‌نشان سریع عمل کند و هم باید ناجی و هم غریق باشد. و در مکانیکی و شیمی هم سررشته‌ای داشته باشد، اما شاخصه اصلی رشته مهندسی کشتی، عشق و علاقه به این رشته است، فقط علاقه به این رشته باعث می‌شود که، مهندسان کشتی تمام سختی‌های این شغل را جان بخرند. ‌

درآمد رشته مهندسان کشتی به دلیل زحمات و مشکلاتی که دارند نسبت به سایر رشته‌های مهندسی درآمد بسیار بالایی دارند، بنابراین می‌توانیم بگوییم که درآمد این رشته مهندسی از سایر مهندسان، بیشتر است. 

رشته مهندسی کشتی طبق استاندارد‌های بین‌المللی جز مشاغل سخت در جهان محسوب می‌شود، همچنین مهندسان کشتی سازی با توجه شرایط سختی که دارند، وضعیت درآمد متفاوتی با سایر مهندسان دارند.

 مهندسان کشتی به دلیل دوری از خانواده و اجتماع و سفرهای طولانی مدت در دریاها، سختی‌های زیادی متحمل می‌شوند و به همین خاطر زندگی برای‌ آن‌ها دشوار می‌شود. فعالیت مهندسان در کشتی بسیار زیاد است در نتیجه حق مسلم آن‌ها است، که حقوق و مزایای بالایی داشته‌باشند. 

درنتیجه با قاطعیت می‌توان گفت که مهندسان کشتی سازی از حقوق بالایی برخوردار هستند و حقوق خوبی دارند، به خصوص زمانی که بخشی از درآمد آن‌ها به صورت ارزی پرداخت می‌شود. 

مهندسان دریایی با خطرات جدی مواجه هستند که سایر مشاغل با این خطرات مواجه نمی‌شوند مثل وجود دزدان دریایی، طوفان‌های شدید دریا. در واقع می‌توان گفت مهندسین کشتی جان خود را در کف دست‌شان می‌گذارند و شجاعانه به کشور و جامعه خود خدمت می‌کنند و همه این عوامل باعث می‌شود که درآمد بالایی داشته باشند.

در آخرین پروهش‌های انجام شده در کشور، تعدادی از متخصصان شغلی کشور،  درآمد گروه‌های مختلف شغلی را بررسی کردند. مطابق این تحقیقات، حقوق مهندس کشتی به طور متوسط بین ۲۵۰۰۰۰۰ تومان تا ۴۸۰۰۰۰۰ تومان است. البته این تفاوت درآمد به میزان سابقه کاری، تجربه، تخصص افراد، نوع شرکت و محل کار نیز بستگی دارد.

وضعیت استخدام رشته مهندسی کشتی، در کشور ما نیز در چند سال اخیر،  رشد چشمگیری داشته است. و افراد واجد شرایط در این رشته به سرعت استخدام و مشغول کار می‌شوند. به طور کلی می‌توان گفت رشته مهندسی کشتی در کشورمان از امنیت شغلی بالایی برخوردار است نسبت به سایر رشته‌های مهندسی. 

همینطور که توضیح دادیم درآمد رشته مهندسی کشتی بسیار خوب است و از موقعیت خوبی برخوردار هستند. گروه دلسوز دانشیار مشاور همیشه همراه شما است. هدف تیم دانشیار این است که به سوالات شما در مورد رشته مهندسی کشتی سازی و درآمد این رشته، پاسخ بدهد، تا بتوانید بهترین تصمیم زندگی‌تان را بگیرید. 


تبدیل سوابق کاری به مدرک معتبر
دیدگاه شما