0

رشته مهندسی کشتی بدون کنکور میتوان رفت؟

سوال شده 3 ماه پیش (1400 ,6 تیر) در رشته مهندسی کشتی توسط mohammad

میخوام بدون کنکوری برم رشته مهندسی کشتی بخونم میشه؟پاسخ شما
ایمیل شما نزد ما محفوظ میباشد

پاسخ ها

0
پاسخ داده شده 3 ماه پیش (1400 ,6 تیر) توسط خانم میلانی

رشته مهندسی کشتی یکی از رشته‌های مهندسی دریایی است، در دانشگاه علوم و فنون مربوط به اداره کشتی به دانشجویان آموزش داده می‌شود. دانشجویان در این دوره‌ها دروس فنی، نظری و علمی را فرا می‌گیرند.

 فارغ‌ التحصیلان بعد اتمام درس‌شان آمادگی تقبل مسئولیت در صنایع دریایی را دارند. آن‌ها می‌توانند در کارخانه‌های کشتی‌سازی و سازمان‌های وابسته مشغول به کار شوند. 

این رشته در مقطع کارشناسی دارای سه گرایش است که شامل رشته مهندسی کشتی، رشته مهندسی کشتی‌سازی و رشته مهندسی دریانوردی می‌شود. 

دخترانی که علاقه به دریا و شغل دریانوردی دارند، لازم است بدانند که فقط دانشگاه خلیج فارس بوشهر در رشته مهندسی کشتی دانشجو دختر می‌پذیرد. علاقه‌مندان این رشته  باید از سلامتی جسمانی بالا برخوردار باشند و مایل به کار و مسافرت در دریاها باشند. 

مهندس کشتی کسی است که باید تمام تجربه‌های صنایع خشکی را در کشتی تجربه می‌کند. یک مهندس کشتی باید همه فن حریف باشد به طوری بتواند مثل یک آتش‌نشان سریع عمل کند و هم باید ناجی باشد و در مکانیکی و شیمی هم سررشته‌ای داشته باشد، اما شاخصه اصلی رشته مهندسی کشتی، عشق و علاقه به این رشته است، فقط علاقه به این رشته باعث می‌شود که، مهندسان کشتی تمام سختی‌های این شغل را جان بخرند. ‌

مهندسان کشتی به دلیل سفرهایی که در خارج از کشور دارند باید به زبان‌های بین‌المللی مثل زبان انگلیسی مسلط باشند. و باید در دروسی مثل ریاضی و فیزیک قوی باشند. 

در صورتی که علاقه‌مند به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در این رشته هستید می‌توانید در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل کنید. رشته مهندسی کشتی در مقطع کارشناسی ارشد در گرایش‌های سازه کشتی و هیدرومکانیک کشتی ارائه می‌شود.

درآمد رشته مهندسی کشتی به دلیل زحمات و مشکلاتی که دارد نسبت به سایر رشته‌های مهندسی درآمد بسیار بالایی دارند. رشته مهندسی کشتی طبق استاندارد‌های بین‌المللی جز مشاغل سخت در دنیا محسوب می‌شود،  باتوجه شرایط سختی که دارند، وضعیت درآمد متفاوتی با سایر مهندسان دارند. مهندسان کشتی به دلیل دوری از خانواده و اجتماع، سختی‌های زیادی متحمل می‌شوند و کمی زندگی برای‌شان دشوار می‌شود.  فعالیت مهندسان در کشتی زیاد است در نتیجه حق مسلم آن‌ها است، که حقوق و مزایای بالایی برخوردار باشند. 

با پیشرفت صنایع دریایی کشور عزیزمان و توسعه حمل‌ونقل دریایی، اهمیت رشته مهندسی کشتی بسیار زیاد شده است. امروزه بیشتر کارکنان و پرسنل کشتی‌های کشورمان از هم‌وطنان ایرانی مان هستند، درنتیجه بازار کار در رشته مهندسی کشتی رو به بهبودی دارد. 

وضعیت استخدام رشته مهندسی کشتی، در کشور ما نیز در چند سال اخیر،  رشد چشمگیری داشته است. و افراد واجد شرایط در این رشته به سرعت استخدام و مشغول کار می‌شوند. به طور کلی می‌توان گفت رشته مهندسی کشتی در کشورمان از امنیت شغلی بالایی برخوردار است نسبت به سایر رشته‌های مهندسی. 


تبدیل سوابق کاری به مدرک معتبر
دیدگاه شما