1

رشته حسابداری در هنرستان خوبه؟

سوال شده 3 ماه پیش (1400 ,6 تیر) در رشته حسابداری توسط میلاد بهرامی

سلام داداش من میخوام برم حسابداری بخونم خوبه ؟پاسخ شما
ایمیل شما نزد ما محفوظ میباشد

پاسخ ها

0
پاسخ داده شده 3 ماه پیش (1400 ,6 تیر) توسط خانم میلانی

علم حسابداری مانند سایر علوم در نتیجه، نیاز‌های انسان به وجود آمده است و با گسترش روابط اقتصادی، بازرگانی و صنعتی، حسابداری هم پیشرفت کرده است. حسابداری یک سیستم است، که در آن فرایند جمع‌آوری، طبقه بندی، ثبت و تهیه گزارش‌های مالی و صورت‌ حسابداری در شکل و مدل‌های خاص انجام می‌گیرد. 

علم حسابداری مانند یک سیستم منظم است که در آن عملیات جمع‌آوری، طبقه‌بندی، ثبت اطلاعات و خلاصه کردن آن‌ها در شکل‌ها و روش‌های مختلف انجام می‌گیرد. 

یکی از رشته‌های مورد توجه فنی حرفه‌ای، رشته حسابداری است که هم مورد توجه دختران قرار گرفته و هم برای پسران هم بسیار مناسب است. دانش آموزان پس به پایان رساندن اول دبیرستان، می‌توانند در فنی حرفه‌ای، رشته حسابداری را انتخاب کنند. تحصیل رشته حسابداری در فنی‌حرفه‌ای سه سال است. 

از مزایای تحصیل رشته حسابداری در فنی‌حرفه‌ای این است که شما سریع‌تر به هدف‌تان می‌رسید. و این رشته را زودتر به پایان می‌رسانید و زودتر می‌توانید وارد بازار کار شوید. شما در هنرستان با فراگیری دروس پایه و تخصصی، اصول و فنون حسابداری را به طور کامل یاد می‌گیرید و اگر هم قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر دارید با دروس این رشته آشنا هستید و گذراندن دروس دانشگاه برای‌تان آسان‌تر می‌شود. بنابراین می‌توانیم بگوییم کسانی که علاقه بسیار به شغل حسابداری دارند و می‌خواهند زودتر به هدف‌شان برسند. و رشته حسابداری در فنی‌ حرفه‌ای یک میانبر برای رسیدن به هدف‌تان است. 

ورود به رشته حسابداری فنی حرفه‌ای شرایطی دارد مثل داشتن نمره ریاضی بالا ۱۱، قبول شدن در پایه اول دبیرستان و داشتن شرایط شاخه‌ی فنی حرفه‌ای در فرم هدایت تحصیلی. یکی از مهم‌ترین شرایط داشتن علاقه و استعداد به رشته حسابداری است. 

دروس تخصصی رشته حسابداری در فنی و حرفه‌ای عبارت است از:

کلیات اقتصاد

اصول حسابداری ۱ و ۲ 

مفاهیم و روش‌های آماری ۱ و ۲

امور عمومی بازرگانی

مبانی و کاربرد رایانه

حسابداری علمی

حسابداری صنعتی

حسابداری شرکت‌ها

کاربرد رایانه در حسابداری

ریاضیات امور مالی

مکاتبات اداری

هنرجویان جهت ورود به بازار کار و اشتغال، مهارت‌ها و توانایی‌هایی را در هنرستان کسب می‌کنند. توانایی‌هایی که هنرجویان کسب می‌کنند عبارت است از: توانایی تنظیم دفاتر مالی شرکت‌ها و موسسات و ادارات، توانایی انجام امور حسابداری موسسات و سازمان‌ها، توانایی انجام امور بانکی، توانایی انجام امور مالیاتی امور بیمه - گمرکی و با مراحل مختلف تجارت داخلی و خارجی آشنا می‌شوند. 

هنرجویان پس از اتمام دوره هنرستان با کسب مهارت‌ها و فنون می‌توانند در مکان‌های مختلفی مشغول به کار شوند. همچنین با پیشرفت و گسترش اقتصاد، رشته حسابداری در کشور ما بازار کار نسبتا خوبی دارد و فرصت‌های شغلی جهت شاغل شدن وجود دارد. 

هنرجویان می‌توانند در شرکت‌های کوچک و بزرگ خصوصی مشغول به کار شوند. و از مزایا و حقوق برخوردار شوند. 

یکی دیگر از مزایای تحصیل رشته حسابداری در هنرستان این است که شما زودتر وارد بازار کار می‌شوید در نتیجه سابقه کاری شما زودتر افزایش پیدا می‌کند و سابقه بالاتری خواهید داشت و تجربه شما نیز بیشتر می‌شود. 

 


تبدیل سوابق کاری به مدرک معتبر
سوالات مشابه
0
امتیاز
1
پاسخ
1008
بازدید
دیدگاه شما