0

رشته حسابداری فنی حرفه ای کنکور دارد؟

سوال شده 7 ماه پیش (1399 ,25 اسفند) در رشته حسابداری توسط فاطمه علوی
دوستان اساتید رشته حسابداری کنکور داره آیا؟


پاسخ شما
ایمیل شما نزد ما محفوظ میباشد

پاسخ ها

0
پاسخ داده شده 5 ماه پیش (1400 ,3 خرداد) توسط خانم میلانی

علم حسابداری مانند سایر علوم در نتیجه، نیاز‌های انسان به وجود آمده است و با گسترش روابط اقتصادی، بازرگانی و صنعتی، حسابداری هم پیشرفت کرده است. حسابداری یک سیستم است، که در آن فرایند جمع‌آوری، طبقه بندی، ثبت و تهیه گزارش‌های مالی و صورت‌ حسابداری در شکل و مدل‌های خاص انجام می‌گیرد. 

یکی از رشته‌های مورد توجه فنی حرفه‌ای، رشته حسابداری است که هم مورد توجه دختران قرار گرفته و هم برای پسران مناسب است. دانش آموزان پس از به پایان رساندن اول دبیرستان، می‌توانند در فنی حرفه‌ای، رشته حسابداری را انتخاب کنند. همچنین دانش آموزان پس از به پایان رساندن دوره فنی‌ حرفه‌ای می‌توانند بدون کنکور در دانشگاه‌های آزاد و دانشگاه پیام نور ادامه تحصیل بدهند. 

ورود به رشته حسابداری فنی حرفه‌ای شرایطی دارد مثل داشتن نمره ریاضی بالا ۱۱، قبول شدن در پایه اول دبیرستان و داشتن شرایط شاخه‌ی فنی حرفه‌ای در فرم هدایت تحصیلی. یکی از مهم‌ترین شرایط داشتن علاقه و استعداد به رشته حسابداری است. 

دروس تخصصی رشته حسابداری در فنی و حرفه‌ای عبارت است از:

 • کلیات اقتصاد
 • اصول حسابداری ۱ و ۲ 
 • مفاهیم و روش‌های آماری ۱ و ۲
 • امور عمومی بازرگانی
 • مبانی و کاربرد رایانه
 • حسابداری علمی
 • حسابداری صنعتی
 • حسابداری شرکت‌ها
 • کاربرد رایانه در حسابداری
 • ریاضیات امور مالی
 • مکاتبات اداری

هنرجویان جهت ورود به بازار کار و اشتغال، مهارت‌ها و توانایی‌هایی را کسب می‌کنند. توانایی‌هایی که هنرجویان کسب می‌کنند عبارت است از: توانایی تنظیم دفاتر مالی شرکت‌ها و موسسات و ادارات، توانایی انجام امور حسابداری موسسات و سازمان‌ها، توانایی انجام امور بانکی، توانایی انجام امور مالیاتی امور بیمه - گمرکی و با مراحل مختلف تجارت داخلی و خارجی آشنا می‌شوند. 

نحوه ادامه تحصیل در رشته حسابداری فنی و حرفه‌ای، بدون کنکور از طریق دانشگاه جامع علمی کاربردی و دانشگاه آزاد اسلامی ممکن است. در چند سال اخیر برخی از دانشگاه‌ها، بدون کنکور در رشته‌های مختلف دانشجو جذب می‌کنند. از جمله این دانشگاه‌ها، دانشگاه آزاد و دانشگاه پیام نور است، که در رشته حسابداری هم بدون کنکور دانشجو می‌پذیرند

اگر قصد ادامه تحصیل در رشته حسابداری فنی حرفه‌ای را دارید و می‌خواهید بدون زحمت و سختی وارد دانشگاه شوید، می‌توانید بدون کنکور در دانشگاه، ادامه تحصیل بدهید. 

شرط معدل کتبی و کل دیپلم برای ورود به دانشگاه آزاد 

بدون کنکور در رشته حسابداری فنی حرفه‌ای، شرط اصلی است. 

شرایط اختصاصی پذیرش دانشجو، بدون کنکور در رشته حسابداری فنی حرفه‌ای عبارت است از:

 1. دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی نظام قدیم 
 2. دارا بودن مدرک دیپلم نظام قدیم
 3. دارا بودن سلامت جسمانی کامل 

فارغ التحصیلان رشته حسابداری فنی حرفه‌ای باید قبل از ثبت نام حضوری، مدرک کاردانی خود را به دانشگاه ارائه بدهند. و متقاضیان این رشته که قصد دارند بدون کنکور دانشگاه آزاد تحصیل کنند لازم است که ۱۴ واحد جبرانی بگذرانند. 


تبدیل سوابق کاری به مدرک معتبر
سوالات مشابه
دیدگاه شما