0

کدام گرایش رشته مهندسی برق کاربردی‌تر است؟

سوال شده 11 ماه پیش (1399 ,26 مرداد) در رشته برق توسط مهران عباسی

راجع به گرایشات رشته مهندسی برق بیشتر اطلاعات میخواستمپاسخ شما
ایمیل شما نزد ما محفوظ میباشد
دیدگاه 11 ماه پیش (1399 ,26 مرداد) توسط خانم میلانی
مهندسی برق از معدود رشتههایی است که فارغالتحصیلانش در صورت کسب مهارتهای لازم عملی و تئوری، به هیچ وجه بیکار و بدون درآمد نخواهند ماند. سعی میکنیم پاسخ ما به این پرسش اصلیترین گرایشهای رشته برق را در بر بگیرد، یعنی درباره کاربرد هر کدام از این گرایشها مطلب مختصری را ذکر کنیم و سپس به پاسخ پرسش اصلی برسیم و بفمیم کدام از این گرایشها کاربردیتر هستند. اگر چه که تمامی رشتهها و گرایشها کاربرد خاص خودشان را دارند، و هیچ رشتهای بدون کارایی و بیهوده نیست، اما باید بستر و فضای مناسب برای هر رشته و گرایش را، قبل از انتخاب رشته در نظر گرفت. به هر صورت این را بدانید که در نظر گرفتن بستر مناسب برای فعالیت در یک رشته خاص، تا حدود زیادی به خاطر آن است که بعد از فارغالتحصیل شدن، کمترین میزان سختی و استرس را برای کسب درآمد و شغل مناسب، متحمل شوید. اما اگر عاشقانه به هدف و رشته خاصی فکر میکنید، از هیچ دشواری نهراسید و کاربردی بودن رشته مورد علاقهتان را ثابت کنید. البته که این انتخاب چندان منطقی و عاقلانه به نظر نمیرسد و به میزان ریسک پذیری شما وابسته است.

پاسخ ها

0
پاسخ داده شده 11 ماه پیش (1399 ,26 مرداد) توسط خانم میلانی

کاربرد گرایش مهندسی برق قدرت چیست؟

گرایش مهندسی برق قدرت، بیشتر هر جا در نیروگاه‌های مختلف کاربرد دارد.

در این نیروگاه‌ها برای تعمیر و نگهداری سیستم‌های قدرت، سیستم‌های انتقال نیرو، راه اندازی ماشین‌های گوناگون مانند ماشین‌های الکتریکی و ژنراتورها و … به مهندسین فارغ‌التحصیل از رشته برق قدرت، نیاز است.


0
پاسخ داده شده 11 ماه پیش (1399 ,26 مرداد) توسط خانم میلانی

کاربرد رشته مهندسی برق، گرایش کنترل چیست؟

برای پیشبرد انواع پروسه‌های صنعتی و تولیدی به ویژه پروسه‌هایی که به شکل اتوماسیون فعالیت می‌کنند، صد در صد به تخصص یک مهندس برق، گرایش کنترل، نیاز است. اگر بخواهیم نمونه بیاوریم، می‌توانیم به کنترل جنگنده‌های گوناگون به وسیله فرمول‌ها و محاسبات ریاضی که توسط مهندسین فارغ‌التحصیل از این رشته انجام می‌شود، اشاره کنیم.

اگر چه که فضای کار برای مهندسین این گرایش، به نسبت سایر گرایش‌ها، دارای نوسانات بیشتری است، اما همچنان این گرایش از کاربردی‌ترین گرایش‌ها محسوب می‌شود و طرفداران زیادی دارد.


0
پاسخ داده شده 11 ماه پیش (1399 ,26 مرداد) توسط خانم میلانی

کاربرد گرایش مهندسی برق الکترونیک چیست؟

گرایش الکترونیک از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین گرایش‌های رشته برق است.

و جالب‌تر این که اتفاقاً این گرایش از کاربردی‌ترین شاخه‌های رشته مهندسی برق هم هست.

البته همان طور که گفتیم، کاربردی‌تر بودن این گرایش، به معنای غیرکاربردی بودن سایر گرایش‌ها نیست.

بلکه صرفاً در حال حاضر بستر مناسب‌تر و گزینه‌های بیشتری برای کار و درآمدزایی از طریق این رشته وجود دارد.

اگر شما یک فارغ‌التحصیل موفق در این زمینه بشوید، به غیر از شرکت‌های خصوصی، می‌توانید در وزارت‌خانه‌هایی مثل صنایع، دفاع، ارتباطات و … کار کنید، و این در صورتی است که مشاغل دولتی را بپسندید.


0
پاسخ داده شده 11 ماه پیش (1399 ,26 مرداد) توسط خانم میلانی

کاربرد رشته مهندسی برق، گرایش مخابرات چیست؟

بیشترین کاربرد مهندسی برق در رشته مخابرات وابسته به بخش‌های دولتی و نظامی، صدا و سیما، پژوهش‌سراها و مراکز تحقیقاتی و همچنین در ارتباطات رادیویی است.

همچنین شرکت های خصوصی نیز در این زمینه، فعالیت‌هایی دارند.


0
پاسخ داده شده 11 ماه پیش (1399 ,26 مرداد) توسط خانم میلانی

در نهایت می‌توان گفت، هر کدام از گرایش‌های رشته مهندسی برق، به نوبه خود کاربردی و درآمدزا هستند و آن چه که در این میان حائز اهمیت است، مهارت، تجربه و جدیت متقاضیان است.


تبدیل سوابق کاری به مدرک معتبر
سوالات مشابه
0
امتیاز
1
پاسخ
88
بازدید
0
امتیاز
1
پاسخ
99
بازدید
0
امتیاز
1
پاسخ
86
بازدید
0
امتیاز
1
پاسخ
93
بازدید
دیدگاه شما