0

رشته عمران بدون کنکور دانشگاه آزاد

سوال شده 7 ماه پیش (1399 ,25 اسفند) در رشته عمران توسط جهرمی
رشته عمران در دانشگاه آزاد بدون کنکور امکانش هست بریم درس بخونیم؟ من قبلا هم در رشته ی دیگه ای دانشگاه رفته بودم


پاسخ شما
ایمیل شما نزد ما محفوظ میباشد

پاسخ ها

0
پاسخ داده شده 5 ماه پیش (1400 ,3 خرداد) توسط خانم میلانی

رشته مهندسی عمران یکی از رشته‌های پرمتقاضی مهندسی است،  که برای تحصیل در این رشته باید از طریق کنکور ریاضی فیزیک اقدام نمایید. دانشگاه‌های سراسری، نوبت دوم، غیرانتفاعی، آزاد و پیام نور در رشته مهندسی عمران دانشجو می‌پذیرند. 

با توجه به اینکه تعداد متقاضیان رشته مهندسی عمران زیاد است، ولی ظرفیت پذیرش با کنکور در این رشته پاسخگو تعداد متقاضیان نیست، دانشگاه آزاد بدون کنکور در رشته مهندسی عمران دانشجو می‌پذیرد. داوطلبانی که علاقه زیادی به رشته مهندسی عمران دارند و نمی‌توانند سختی و رنج‌های کنکور را تحمل کنند، دانشگاه آزاد کار آن‌هارا راحت کرده است. داوطلبان، بدون کنکور می‌توانند در دانشگاه آزاد، رشته مهندسی عمران را انتخاب کنند. 

اولین انتخاب بدون کنکور، برای تحصیل در رشته مهندسی عمران، دانشگاه آزاد است. متقاضیان فقط با ارائه مدرک

 فارغ التحصیلی می‌توانند در دانشگاه آزاد ثبت نام کنند. 

اگر قصد دارید، رشته مهندسی عمران را بدون کنکور در دانشگاه آزاد بخوانید باید دارای یکی از مدارک ذیل باشید:

  • مدرک دیپلم متوسطه نظری و فنی حرفه‌ای نظام جدید 
  • مدرک دیپلم متوسطه نظری نظام قدیم 
  • مدرک کاردانی پیوسته یا کاردانی ناپیوسته

برای ثبت نام در دانشگاه آزاد، می‌توانید در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن اقدام کنید. نکته‌ای که بسیار که باید به آن توجه کنید این است که اگر می‌خواهید در بهمن ماه به دانشگاه آزاد ورود پیدا کنید، حتما در همان بهمن ماه اقدام به ثبت‌نام کنید. مرتکب این اشتباه نشوید که در مهرماه ثبت نام کنید چون اگر قصد دارید در بهمن به دانشگاه بروید و در مهر ماه ثبت نام کنید باید شهریه دانشگاه را بدهید. 

ثبت نام دانشگاه آزاد در رشته مهندسی عمران در نیمسال اول، توسط سازمان سنجش کشور صورت می‌گیرد و به شکل اینترنتی است. اما ثبت نام در نیمسال دوم، حضوری است. 

تحصیل در دانشگاه آزاد در رشته مهندسی عمران دارای دو نوع شهریه، ثابت و متغیر است. میزان شهریه ثابت همینطور که از اسم‌ش معلومه در کل دوران تحصیل ثابت است. اما شهریه متغیر با توجه به دروسی که انتخاب می‌کنید، متغیر است. 

دانشجویان رشته مهندسی عمران دانشگاه آزاد بدون کنکور، باید برای هر ترم شهریه جداگانه پرداخت کنند. دانشجویانی که بدون کنکور وارد دانشگاه می‌شوند، باید دوبار در سال حدود ۲/۵ میلیون الی ۳ میلیون تومان شهریه پرداخت کنند. علت متغیر بودن شهریه این است که امکان دارد دانشجو در یک ترم ۱۸ الی ۲۲ واحد اخذ کنند، و هر چقدر تعداد واحدهای درسی بیشتر باشد شهریه متغیر هم بیشتر می‌شود. 

دانشجویان رشته مهندسی عمران که بدون کنکور وارد دانشگاه آزاد می‌شوند، این نکته را فراموش نکنند که دروس عملی، شهریه بیشتری نسبت به دروس نظری دارند. دانشگاه آزاد اسلامی، رشته مهندسی عمران را بدون کنکور، با اساتیدی مجرب و باتجربه ارائه می‌دهد، و مهندسانی باسواد و مفید را به جامعه تحویل می‌دهد.


تبدیل سوابق کاری به مدرک معتبر
سوالات مشابه
0
امتیاز
1
پاسخ
212
بازدید
1
امتیاز
1
پاسخ
177
بازدید
دیدگاه شما