0

زیر شاخه های رشته مکانیک خودرو فنی حرفه ای

سوال شده 7 ماه پیش (1399 ,25 اسفند) در رشته مکانیک توسط milad
لطفا زیر شاخه های رشته مکانیک خودرو فنی حرفه ای معرفی کنیدش


پاسخ شما
ایمیل شما نزد ما محفوظ میباشد

پاسخ ها

0
پاسخ داده شده 5 ماه پیش (1400 ,3 خرداد) توسط خانم میلانی

رشته مکانیک خودرو یکی از رشته‌های محبوب فنی و حرفه‌ای است، که مخصوص پسران است. فارغ التحصیلان رشته مکانیک خودرو پس پایان دوره هنرستان می‌توانند از طریق کنکور ناپیوسته وارد دانشگاه‌های سراسری، به طور ناپیوسته می‌شوند. همچنین می‌توانند پس اتمام هنرستان وارد دانشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای شوند. رشته مکانیک خودرو جزو رشته‌های صنعت در فنی و حرفه‌ای است. 

خودرو و خودروسازی از صنایع مهم جهان است، که پس انقلاب صنعتی کبیر برای اولین بار در جهان مطرح شد. صنعت خودروسازی در چند سال اخیر در کشور ما هم رشد چشمگیر داشته است. و کارشناسان و متخصصان زیادی در این صنعت تربیت شده‌اند. صنعت خودروسازی در جهان جایگاه ویژه‌ای دارد. 

پس از صنعت نفت دومین صنعت مهم کشور صنعت خودروسازی است. اگر علاقه زیادی به خودرو و تعمیرات خودرو دارید، رشته مکانیک خودرو برای شما مناسب است. رشته مکانیک خودرو مادر رشته مکانیک است. 

دانش آموزان علاقه‌مند به رشته مکانیک خودرو، می‌توانند پس گذراندن سال اول دبیرستان وارد فنی و حرفه‌ای شوند. البته دانش آموزان رشته ریاضی و فیزیک نیز می‌توانند در هنگام انتخاب رشته کنکور، رشته مکانیک خودرو یا مهندسی خودرو را انتخاب کنند. 

اگر قصد دارید رشته مکانیک خودرو را بخوانید بهترین راه‌حل این است، از طریق هنرستان وارد این رشته شوید. زیرا اگر از طریق رشته ریاضی و فیزیک وارد رشته مکانیک خودرو شوید به ضرر شما خواهد بود. بنابراین رشته مکانیک خودرو از رشته‌های فنی و حرفه‌ای است. 

دانش آموزان در رشته مکانیک خودرو در هنرستان، با مسائلی مثل محاسبات فنی، طراحی‌های بسیار دقیق صنعتی، دروس تکنیکی مثل مولد قدرت و سیستم برقی خودرو به خوبی آشنا خواهند شد. دانش آموزان وارد شده به این رشته باید در دروسی مثل ریاضی و فیزیک هم باید قوی باشند. 

دروسی که دانش آموزان طی تحصیل در هنرستان باید بخوانند عبارت است از: 

  • رسم فنی عمومی و تخصصی
  • اجزا ماشین
  • محاسبات فنی
  • انتقال قدرت
  • تکنولوژی و کارگاه مولد‌های قدرت
  • سوخت رسانی
  • شاسی و بدنه
  • ریاضی 
  • فیزیک
  • مبانی و کاربرد رایانه

دانش آموزان رشته مکانیک خودرو پس از اتمام هنرستان می‌توانند از طریق کنکور ناپیوسته فنی و حرفه‌ای وارد دانشگاه‌های سراسری و آزاد شوند. و پس از اخذ مدرک کاردانی می‌توانند در مقاطع بالاتر ادامه تحصیل بدهند. 

گرایش‌های رشته مکانیک خودرو برای ادامه تحصیل عبارت است، از سیستم محرکه، طراحی سیستم‌های تعلیق و سازه و بدنه خودرو 

مکانیک خودرو کسی است که به صورت علمی و عملی با تعمیرات خودرو آشنا است. و به تعمیر و سرویس انواع خودرو می‌پردازد. مکانیک خودرو به همه بخش‌های مکانیکی و الکتریکی از موتور و سیستم اگزوز تا سیستم‌های تهویه و امنیتی خودرو آشنا است. 

رشته مکانیک خودرو برای چه کسانی مناسب است؟

دانش آموزانی که وارد این رشته می‌شوند باید به اتومبیل و تعمیرات آن علاقه داشته باشند. افرادی که رشته مکانیک خودرو را انتخاب می‌کنند، باید فردی ریزبین، با حوصله و دقیق باشند. یک مکانیک خودرو باید مهارت‌های فنی خوب و توانایی مناسبی در عیب‌یابی خودرو داشته باشد. 

شرط اصلی در موفق شدن رشته مکانیک خودرو، علاقه زیاد و پشتکار جهت یادگیری کار عملی است. مکانیک خودرو باید روابط عمومی بالایی داشته باشد و بتواند با مردم به خوبی ارتباط برقرار کند. 


تبدیل سوابق کاری به مدرک معتبر
سوالات مشابه
میلاد نجفی
سوال شده 7 ماه پیش (1399 ,25 اسفند) در رشته مکانیک توسط میلاد نجفی
0
امتیاز
0
پاسخ
562
بازدید
0
امتیاز
1
پاسخ
258
بازدید
سلیمانی
سوال شده 7 ماه پیش (1399 ,25 اسفند) در رشته مکانیک توسط سلیمانی
0
امتیاز
0
پاسخ
336
بازدید
دیدگاه شما