1

وضعیت بازار کار برای فارغ‌التحصیلان رشته مکانیک چگونه است؟

سوال شده 1 سال پیش (1399 ,26 مرداد) در رشته مکانیک توسط میر علی

میخواستم اطلاعاتی راجع به بازار کار این رشته بدونمپاسخ شما
ایمیل شما نزد ما محفوظ میباشد
دیدگاه 1 سال پیش (1399 ,26 مرداد) توسط خانم میلانی
به طور کلی بازار کار برای فارغالتحصیلان اکثر رشتهها وضعیت ثابت و همیشگی ندارد. اما به هر حال رشته مکانیک گرایشهای مختلفی را در مقاطع کارشناسی تا دکتری شامل میشود که تا حدودی میتوان درباره بازار کار هر کدام اظهار نظر کرد.

پاسخ ها

0
پاسخ داده شده 1 سال پیش (1399 ,26 مرداد) توسط خانم میلانی

بازار کار رشته مکانیک گرایش طراحی کاربردی چگونه است؟

بازار کار گرایش گسترده طراحی کاربردی، با توجه به تخصص فرد فارغ‌التحصیل، متغیر است.

اما به‌ طورکلی می‌ توان گفت شرایط بازار کار این رشته در زیر شاخه‌های کنترلی و ارتعاشاتی بهتر از زیر شاخه‌های جامداتی است.


دیدگاه 1 سال پیش (1399 ,26 مرداد) توسط خانم میلانی
رشته مهندسی مکانیک در گرایش تبدیل انرژی هم از نظر بازار کار تکلیف ثابت و مشخصی ندارد، اما چیزی که روشن است، در زیر شاخه‌های تأسیسات، زیر شاخه‌های مرتبط با نفت و گاز و شبیه‌ سازی‌های عددی به نسبت سایر زیر شاخه‌های این گرایش مهندسی مکانیک، بازار کار بهتری وجود دارد.
0
پاسخ داده شده 1 سال پیش (1399 ,26 مرداد) توسط خانم میلانی

بازار کار رشته مهندسی مکانیک در گرایش ساخت و تولید چگونه است؟

بازار کار رشته مهندسی مکانیک در گرایش ساخت و تولید، وضعیت قابل پیش‌بینی‌تری نسبت به دو گرایش قبلی دارد.

دلیل این امر هم تا حدود زیادی، ارتباط و وابستگی زیاد آن با امور صنعتی است، البته بیشتر برای آن دسته از فارغ‌التحصیلان که تجربه کار عملی را کسب کرده باشند.

اما جالب است بدانید که تجربه عملی و کارگاهی متناسب با فضای بازار کار، در مقطع کارشناسی این رشته بیشتر از مقطع کارشناسی ارشد آن به دست می‌آید.

پس اگر تصمیم دارید با مدرک کارشناسی سایر گرایش‌ها، به صرف بازار کار، وارد مقطع کارشناسی ارشد این رشته بشوید، بیشتر تحقیق و پرس‌وجو کنید تا از انتخاب‌تان مطمئن شوید.

در واقع بهتر است تمام جوانب را بسنجید و بی‌گدار به آب نزنید.


0
پاسخ داده شده 1 سال پیش (1399 ,26 مرداد) توسط خانم میلانی

رشته مهندسی مکانیک، گرایش مهندسی پزشکی بیومکانیک چگونه است؟

رشته مهندسی مکانیک، گرایش مهندسی پزشکی بیومکانیک، طرفداران بسیاری دارد. اما بازار کار آن به اندازه علاقه‌مندانش داغ نیست.

اگر چه که آینده خوبی برای وضعیت بازار کار این رشته و فارغ‌التحصیلان آن پیش‌بینی می‌شود. هر چند که نمی‌توان منکر انرژی حاصل از واژه پزشکی و خوشنامی‌ آن شد، واژه‌ای که در نام این گرایش می‌درخشد و موجب جلب توجه داوطلبان و خانواده‌هایشان می‌شود.

اما به هر حال شرکت‌ها و مراکز قابل توجهی هم در زمینه مهندسی پزشکی فعال هستند.


0
پاسخ داده شده 1 سال پیش (1399 ,26 مرداد) توسط خانم میلانی

بازار کار رشته مهندسی مکانیک در گرایش‌های سیستم محرکه خودرو، طراحی سیستم‌های دینامیکی خودرو و گرایش سازه بدنه خودرو چگونه است؟

بازار کار رشته مهندسی مکانیک در گرایش‌های سیستم محرکه خودرو، طراحی سیستم‌های دینامیکی خودرو و گرایش سازه بدنه خودرو، در واقع همان صنعت خودروسازی است.

همه می‌دانیم که صنعت خودروسازی یکی از چشمگیرترین و بزرگ‌ترین صنایع هر کشوری است، اما در کشور ما با توجه به بدنامی دستاوردهای این صنعت و در نتیجه راکد بودن آن، بازار کار آنچنانی در این گرایش دیده نمی‌شود.

اما این مسئله نباید باعث بشود که یک فرد علاقمند و مستعد در این گرایش، از تحصیل و بازار کار آن بترسد. خلاقیت به همراه علم و عمل، شاید راز شکوفایی صنعت خودروسازی ایران باشد و به دستان توانمند یک یا چند فرد خلاق و اهل علم و عمل، امکان پذیر بشود.


0
پاسخ داده شده 1 سال پیش (1399 ,26 مرداد) توسط خانم میلانی

بازار کار گرایش مکاترونیک در رشته مهندسی مکانیک چگونه است؟

و اما گرایش مکاترونیک در رشته مهندسی مکانیک، ظاهراً بازار کار خوب و قابل پیش‌بینی دارد. البته از آنجا که این گرایش، به نسبت سایر گرایش‌ها، جدیدتر است، ناشناخته‌تر هم هست و انتخاب آن به میزان ریسک پذیری متقاضی بستگی دارد. اما به هر حال برای فرد باانگیزه و هدفمند، صاحب کسب و کاری مرتبط با این گرایش شدن، غیرقابل تصور نخواهد بود.


تبدیل سوابق کاری به مدرک معتبر
سوالات مشابه
میلاد نجفی
سوال شده 8 ماه پیش (1399 ,25 اسفند) در رشته مکانیک توسط میلاد نجفی
0
امتیاز
0
پاسخ
768
بازدید
0
امتیاز
1
پاسخ
2637
بازدید
0
امتیاز
1
پاسخ
354
بازدید
سلیمانی
سوال شده 8 ماه پیش (1399 ,25 اسفند) در رشته مکانیک توسط سلیمانی
0
امتیاز
0
پاسخ
450
بازدید
دیدگاه شما