0

رشته کامپیوتر برای دختر مناسب هست؟

سوال شده 7 ماه پیش (1399 ,25 اسفند) در رشته کامپیوتر توسط saman
سلام من سوال داشتم برای دخترم رشته کامپیوتر مناسب هست آیا؟؟


پاسخ شما
ایمیل شما نزد ما محفوظ میباشد

پاسخ ها

0
پاسخ داده شده 5 ماه پیش (1400 ,3 خرداد) توسط خانم میلانی

معرفی رشته مهندسی کامپیوتر

مهندسی کامپیوتر رشته‌ای است که به طراحی و ساخت اجزای مختلف رایانه می‌پردازد. هدف این این رشته این است که افرادی را در زمینه تحلیل، طراحی، ساخت و راه‌اندازی دستگاه‌ها تربیت کند. رشته مهندسی کامپیوتر رشته‌ای است که سال‌های زیادی را در ایران گذرانده و می‌توان گفت رشته‌ای قدیمی است اما همچنان طرفداران خودش را دارد. 

رشته مهندسی کامپیوتر در کشور ما  از اهمیت بالایی برخوردار است و بازار کار مناسبی دارد. رشته مهندسی کامپیوتر به طراحی و ساخت اجزای مختلف کامپیوتر می‌پردازد. این رشته در دنیای ماشینی امروز اهمیت بسزایی دارد. 

در صورتی که به ادامه تحصیل دراین رشته علاقه‌مند هستید می‌توانید در دورهای کارشناسی ارشد و دکتری ادامه دهید. رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع کارشناسی، ۸ ترم است و ۱۴۰ واحد دارد، که ۲۰ واحد آن دروس عمومی است و ۲۱ واحد دروس پایه است و ۲۵ واحد دروس تخصصی و ۱۵ واحد دروس اختیاری دارد‌ 

آیا رشته مهندسی کامپیوتر برای دختران مناسب است؟ 

هم‌اکنون در قرن ۲۱ میلادی زندگی می‌کنیم، و جوامع بشری بسیار پیشرفت کرده است. یکی از پیشرفت‌های جوامع بشری این است که بین مردان و زنان هیچ تفاوتی نباید وجود داشته باشد. و محدودیت‌هایی که گذشته بین مردان و زنان دیده می‌شده امروزه بی‌معنی است و باید این افکار قدیمی را کنار گذاشت. 

 زنان هم می‌توانند مانند مردان در هر رشته و در شغلی که به آن علاقه دارند مشغول شوند. گاها دیده شده که زنان بیشتر موفق بوده‌اند. رشته مهندسی کامپیوتر هم از همین رشته‌ها است، که برای دختران هم بسیار مناسب است. و چه‌بسا دیده شده که دختران و زنان در این رشته بسیار از مردان موفق‌تر بوده‌اند و پیشرفت‌های زیادی در شغل مهندسی کامپیوتر داشته‌اند. 

یکی از توانایی‌هایی که دختران برای موفقیت در این رشته نیاز دارند این است که ریاضی قوی داشته باشند. همچنین لازم است که فردی خلاق باشند تا بتوانند مسائل را حل کنند. دختران می‌توانند با سخت‌کوشی و پشتکار، اطلاعات‌شان را بروز کنند. برای موفقیت در این رشته باید در درس فیزیک هم  قوی باشند. 

بازار کار رشته مهندسی کامپیوتر برای دختران

عامل مهم در یافتن شغل در این رشته تجربه، تخصص و تسلط بر تکنولوژی و برنامه نویسی است. دختران می‌توانند در حوزه برنامه نویسی مشغول به کار شوند. دختران همچنین می‌توانند به عنوان مهندس نرم‌افزار و سخت‌افزار در شرکت‌های تولید‌کننده قطعات و دستگاه‌ها، مراکز صنعتی و دولتی مشغول کار شوند. و از حقوق و مزایای خوبی برخوردار شوند، و جایگاه مناسبی هم در جامعه داشته باشند. 

دختران در صورت علاقه به ادامه تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر هیچ محدودیتی ندارند و می‌توانند در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری ادامه تحصیل بدهند. دوره کارشناسی ارشد دوسال است و گرایش‌های متفاوتی دارد، مثل معماری کامپیوتر، هوش مصنوعی و امنیت اطلاعات. 

پس به  دختران ایران زمین می‌گوییم که به دنبال علاقه خود باشید و اگر به رشته مهندسی کامپیوتر علاقه‌مند هستید قاطعانه این رشته را انتخاب کنید. و با سعی و تلاش خود موفقیت‌های زیادی را کسب کنید تا به اطرافیان و افراد منفی‌گرا زندگی‌تان ثابت کنید که خواستن توانستن است.


تبدیل سوابق کاری به مدرک معتبر
دیدگاه شما