0

رشته مهندسی انرژی در امریکا

سوال شده 7 ماه پیش (1399 ,25 اسفند) در رشته مهندسی انرژی توسط سالار محمدی
سلام وقت بخیر دوستان کسی اطلاعی داره رشته مهندسی انرژی در آمریکا شرایط بورسیه اش به چه حالتی هستش؟


پاسخ شما
ایمیل شما نزد ما محفوظ میباشد

پاسخ ها

0
پاسخ داده شده 5 ماه پیش (1400 ,3 خرداد) توسط خانم میلانی

معرفی رشته مهندسی انرژی 

رشته مهندسی انرژی جز رشته‌های نوظهور مهندسی است، که روز‌به‌روز به طرفداران آن اضافه می‌شود. رشته مهندسی انرژی، رشته‌ای مابین رشته‌های مهندسی برق، مهندسی شیمی و مهندسی مکانیک است. فارغ‌التحصیلان این رشته بازار کار خوبی دارند و بعد اتمام تحصیل می‌توانند در وزارت نفت مشغول به کار شوند. 

مهندسان انرژی در راستای تولید منابع انرژی، در صنایع نفت، گاز و مصرف انرژی جدید با جمع‌آوری نیروهای آبی، خورشیدی و بادی فعالیت می‌کنند. برخی از این فعالیت‌ها طراحی تجهیزات جدید و آزمایش آن‌ها، ایجاده راه‌های بهره‌برداری و استخراج نفت و کاهش آسیب‌های زیست محیطی و اقتصادی می‌باشند. 

رشته‌ی مهندسی انرژی دارای سه گرایش به نام‌های تکنولوژی انرژی، انرژی محیط زیست و سیستم‌های انرژی است. با پیشرفت علم و تکنولوژی همواره، طرفداران این رشته رو به افزایش است. 

رشته مهندسی انرژی در آمریکا

با توجه به نوظهور بودن رشته مهندسی انرژی ، طرفداران زیادی هم در سراسر دنیا به خصوص در آمریکا دارد. کشور آمریکا از جمله‌ کشورهای دنیا است، که فرصت تحصیل رشته مهندسی انرژی در آن فراهم شده است. 

قبل از اینکه قصد داشته باشید در کشور آمریکا به تحصیل مهندسی انرژی بپردازید، ابتدا باید اطلاعاتی مهم و کاربردی در مورد کشور آمریکا و شرایط تحصیل رشته مهندسی انرژی آشنا شوید.

کشور آمریکا یک کشور مستقل است که در آمریکا شمالی واقع شده‌است. و سومین کشور پرجمعیت جهان است. در چند سال اخیر تعداد مهاجران به کشور آمریکا به خصوص مهاجران ایرانی به آمریکا به شدت افزایش یافته‌است. عده‌ زیادی از مهاجران ایرانی از طریق تحصیل، اخذ ویزا می‌کنند و در نهایت مقیم آمریکا می‌شوند. 

کشور آمریکا دارای دانشگاه‌های بسیار زیادی است که چهره جهانی دارند. رشته‌های نوظهور مهندسی مثل رشته مهندسی انرژی هم در آمریکا مورد توجه قرار گرفته‌است. دوره کارشناسی مهندسی انرژی در آمریکا ۳ الی ۴ سال است. 

مدارک لازم برای تحصیل در رشته مهندسی انرژی در آمریکا

داشتن مدرک دیپلم و معدل ۱۸ به بالا

ارائه مدرک زبان آیلتس با نمره‌ی ۶ یا مدرک تافل با نمره‌ی ۹۰ به بالا

اگر شما علاقه‌مند به ادامه رشته‌ی مهندسی پزشکی در آمریکا هستید می‌توانید برای دوره‌ی کارشناسی ارشد هم اقدام نمایید. طول تحصیل دوره تحصیل در کارشناسی ارشد در آمریکا، ۱ الی ۲ سال است‌. لازم به ذکر است، برای افزایش شانس دریافت بورسیه تحصیلی در رشته‌ی مهندسی انرژی باید دارای رزومه عالی باشید. 

اگر علاقه‌مند به ادامه تحصیل در رشته‌ی مهندسی انرژی در مقطع دکتری هستید، می‌توانید به راحتی اقدام کنید. طول دوره‌ی دکتری ۴ الی ۶ سال است. مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیل در دوره دکتری فرد متقاضی، باید دارای مدرک کارشناسی ارشد با معدل ۱۵ به بالا باشد و مدرک زبان معادل آیلتس ۶.۵ یا تافل ۸۰ به بالا باشد. 

هزینه‌ی تحصیل در آمریکا در هر دانشگاهی با دانشگاه دیگر فرق دارد. به طور تقریبی هزینه‌های تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا بین ۵۰۰۰ تا ۵۰ هزار دلار است. هزینه‌های اصلی برای تحصیل در آمریکا، هزینه‌هایی مثل اجاره خانه، غذا و حمل‌ونقل است. 

همینطور که توضیح دادیم، امکان تحصیل دررشته‌ی مهندسی انرژی در کشور آمریکا وجود دارد. در نتیجه اخذ ویزا تحصیلی در رشته‌ی مهندسی انرژی محال نیست اما نیازمند تلاش و ممارست و انگیزه قوی است. 


تبدیل سوابق کاری به مدرک معتبر
دیدگاه شما