0

درامد رشته مهندسی کشتی سازی چقدره؟

سوال شده 8 ماه پیش (1399 ,25 اسفند) در رشته مهندسی کشتی توسط نیوشا
سلام بنده میخواستم رشته مهندسی کشتی سازی رو انتخاب کنم امسال سوالم این بود که آیا رشته پردرآمدی هستش؟


پاسخ شما
ایمیل شما نزد ما محفوظ میباشد

پاسخ ها

1
پاسخ داده شده 6 ماه پیش (1400 ,21 اردیبهشت) توسط خانم میلانی

مهندس کشتی کسی است که تمام تجربه‌های صنایع خشکی را در کشتی تجربه می‌کند. مهندس کشتی به دلیل تجربه کاری و عملیات بیشتر سطح بالایی از سایر رشته‌های مهندسی دارد. 

متاسفانه چون مهندسان کشتی دور از اجتماع هستند، کمتر از آن‌ها تمجید می‌شود و کمی مظلوم واقع شده‌اند. اما آن‌ها سهم مهمی در امنیت و اقتصاد کشور ما دارند. 

یک مهندس کشتی باید همه فن حریف باشد به طوری بتواند مثل یک آتش‌نشان سریع عمل کند و هم باید ناجی و غریق باشد و در مکانیکی و شیمی هم سررشته‌ای داشته باشد، اما شاخصه اصلی رشته مهندسی کشتی، عشق و علاقه به این رشته است، فقط علاقه به این رشته باعث می‌شود که، مهندسان کشتی تمام سختی‌های این شغل را جان بخرند. ‌

درآمد رشته مهندسی کشتی به دلیل زحمات و مشکلاتی که دارد نسبت به سایر رشته‌های مهندسی درآمد بسیار بالایی دارند.

رشته مهندسی کشتی طبق استاندارد‌های بین‌المللی جز مشاغل سخت در دنیا محسوب می‌شود،  باتوجه  شرایط سختی که دارند، وضعیت درآمد متفاوتی با سایر مهندسان دارند.

 مهندسان کشتی به دلیل دوری از خانواده و اجتماع، سختی‌های زیادی متحمل می‌شوند و کمی زندگی برای‌شان دشوار می‌شود. فعالیت مهندسان در کشتی زیاد است در نتیجه حق مسلم آن‌ها است، که حقوق و مزایای بالایی داشته‌باشند. 

درنتیجه با قاطعیت می‌توان گفت که رشته مهندسی کشتی از حقوق بالایی برخودار است، به خصوص زمانی که بخشی از درآمد آن‌ها   به صورت ارزی پرداخت می‌شود. مهندسان دریایی با خطرات جدی مواجه هستند که سایر مشاغل با این خطرات مواجه نمی‌شوند مثل وجود دزدان دریایی، طوفان‌های شدید دریا. در واقع می‌توان گفت مهندسین کشتی جان خود را در کف دست‌شان می‌گذارند و شجاعانه به کشور و جامعه خود خدمت می‌کنند و همه این عوامل باعث می‌شود که درآمد بالایی داشته باشند. 

در آخرین پروهش‌های انجام شده در کشور، تعدادی از متخصصان شغلی کشور،  درآمد گروه‌های مختلف شغلی را بررسی کردند. مطابق این تحقیقات، حقوق مهندس کشتی به طور متوسط بین ۲۵۰۰۰۰۰ تومان تا ۴۸۰۰۰۰۰ تومان است. البته این تفاوت درآمد به میزان سابقه کاری، تجربه، تخصص افراد، نوع شرکت و محل کار نیز بستگی دارد. 

میزان درآمد مهندسی کشتی در برخی از کشور‌های جهان:

در کشور آمریکا در سال ۲۰۱۰ درآمد سالیانه  مهندسین کشتی حدودا ۷۹.۹۲۰  دلار بوده در حالی در سایر مشاغل در سال ۲۰۱۰ درآمدشان حدودا ۳۳.۸۴۰  دلار بوده است. 

وضعیت استخدام شغل مهندس کشتی در کشور آمریکا بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰ رشد ۱۷ درصدی داشته در حالی که در سایر مشاغل رشد ۱۴ درصدی داشته است. 

در کشور انگلستان درآمد سالیانه مهندسین کشتی برای افراد تازه‌کار ۳۴.۵۰۰ دلار بوده‌است. و برای افراد با سابقه و تجربه‌دار ۴۲.۰۰ دلار تا ۸۲.۳۰۰ دلار است. 

وضعیت استخدام رشته مهندسی کشتی، در کشور ما نیز در چند سال اخیر،  رشد چشمگیری داشته است. و افراد واجد شرایط در این رشته به سرعت استخدام و مشغول کار می‌شوند. به طور کلی می‌توان گفت رشته مهندسی کشتی در کشورمان از امنیت شغلی بالایی برخوردار است نسبت به سایر رشته‌های مهندسی. 


0
پاسخ داده شده 4 ماه پیش (1400 ,14 تیر) توسط مایده

۴۸۰۰۰۰۰ پردرامده؟؟ یعنی سال ۱۴۰۰ انقدره؟


تبدیل سوابق کاری به مدرک معتبر
سوالات مشابه
دیدگاه شما