0

رشته کامپیوتر صنعت است یا خدمات

سوال شده 4 ماه پیش (1399 ,25 اسفند) در رشته کامپیوتر توسط هادی جهرمی
سوال بنده این هست که آیا رشته و علوم کامپیوتر جزو صنعت هست یا خدماتی؟


پاسخ شما
ایمیل شما نزد ما محفوظ میباشد

پاسخ ها

0
پاسخ داده شده 2 ماه پیش (1400 ,21 اردیبهشت) توسط خانم میلانی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، علاقمندان رشته‌ی کامپیوتر بیشتر از گذشته شده است. رشته‌ی کامپیوتر یکی از رشته‌های زیرمجموعه گروه خدمات در شاخه‌ی فنی و حرفه‌ای است. 

قبل از اینکه به این موضوع که آیا رشته‌ی کامپیوتر خدمات است یا صنعت بپردازیم، باید معنی صنعت و خدمات و تفاوت بین آن‌ها را بدانیم. 

صنعت  به معنای تولید کالا و توزیع یک فراورده گفته می‌شود. پس در صنعت بیشتر با کارخانه‌‌های که، کار اصلی آن‌ها تولید است سروکار داریم، که به نظر می‌رسد ارتباط زیادی به رشته کامپیوتر ندارد. 

خدمات یا سرویس به هرگونه فعالیت و مزیتی گفته می‌شود که از یک طرف به طرف دیگری ارائه می‌شود. خدمات به صورت ناملموس است. خدمات یعنی با مهارت و علمی که داریم بتوانیم به هم‌نوع خودمان کمک کنیم و خدمتی به افراد و جامعه ارائه دهیم 

رشته‌ی کامپیوتر هم با توجه به کاربردی که در جامعه‌ی ما دارد،  به نظر می‌رسد که خدمات باشد. چون شما با علم و مهارتی که در کامپیوتر دارید، می‌توانید مشکلی را حل کنید و برای مسائل پیچیده راه‌حلی پیدا کنید.‌

در ضمن،  در زندگی مدرن کنونی رشته کامپیوتر برای همه‌ی افراد، هر شغلی که دارند، لازم و ضروری است. و کسی که با این علم آشنایی نداشته باشد انجام کارها برای او دشوار می‌شود.  مثلا شما به عنوان یک مدیرعامل یک کارخانه یا شرکت باید بتوانید با کامپیوتر کار کنید تا بتوانید به راحتی کارها را انجام دهید.

یک دانش‌آموز هنرستانی بعد از اینکه مدرک دیپلم را اخذ کرد،  می‌تواند به عنوان تکنسین فنی مشغول به کار شود. یا در صورت علاقه به ادامه تحصیل می‌تواند در دانشگاه پس از اخذ مدرک در دوره کارشناسی یا  کارشناسی ارشد، می‌تواند به عنوان مهندس شبکه‌های کامپیوتری، سایت‌های اینترنتی و برنامه‌نویسی مشغول کار شود، همینطور که می‌بینید همه‌ی این مشاغل خدمات است نه صنعت. 

همچنان با اینکه دانستن رشته‌ی کامپیوتر و کارکردن با آن برای همه‌ی افراد جامعه واجب است، افرادی وجود دارند که علم کامپیوتر را نمی‌دانند و نمی‌توانند مشکلات کامپیوتری خود را حل کنند در نتیجه به افراد متخصص در این رشته مراجعه می‌کنند تا مشکل‌شان را حل کنند. و پول زیادی هم برای این کار پرداخت می‌کنند، پس در نتیجه رشته‌ی کامپیوتر خدمات است. شما با دانستن این علم می‌توانید به هم‌‌نوع خود کمک کنید. 

اگر می‌خواهید مهندس کامپیوتر موفق و معتبری باشید، و خدمات بیشتری ارائه بدهید،  باید با تلاش و سختکوشی مهارت و علم خود را در این رشته بالا ببرید تا به افراد اطراف‌تان بفهمانید که در این رشته حرفی برای گفتن دارید. 

پایه ریاضی قوی قدم دوم برای موفقیت در رشته‌ی کامپیوتر است. باید بتوانید مسائل را با راه‌ حل‌های مبتکرانه حل کنید، که هزینه و زمان کمتری از شما بگیرد. 

در پایان، در قرن بیست‌یک که عصر ارتباطات است، علم کامپیوتر از علوم پرکاربرد است، که در همه موارد، برای حل مشکل راه‌حل به ما می‌دهد. جالب است بدانید که علم کامپیوتر سابقه کهن و هزار ساله‌ای دارد که با پیشرفت جامعه‌ی بشری این علم هم پیشرفت چشمگیری داشته است. 

علم کامپیوتر با سایر رشته‌ها ارتباط دارد از جمله در پزشکی، نجوم، میکروب‌شناسی و سایر رشته‌های مورد نیاز بشر. 

درنتیجه شما می‌توانید با فراگیری علم کامپیوتر به صورت حرفه‌ای و تخصصی می‌توانید به پیشرفت رشته‌های مختلفی کمک کنید و خدمات بسیاری به جامعه بشری ارائه بدهید. 


تبدیل سوابق کاری به مدرک معتبر
دیدگاه شما